Klubist

fcflorafann

JK Jalgpallihaigla oma eksistentsi FC Flora Fänni nime all ja emaklubi igakülgsel toetusel. FC Flora jalgpallipüramiidi kunagine sportlikult kõige logisevam kivi on nüüd küll juba omal käel tiitlite poole püüdlemas, aga sünnihetkel polnud ta oma emale kindlasti mitte soovimatuks lapseks.

1994. aastal käis FC Flora tegemisi tribüünilt jälgimas stabiilne 10-15pealine fännipunt, kes aeg-ajalt ka ise ei peljanud oma lõbuks palli veeretada. Samal ajal töötas Floras Ivar Siig, kellega fännid tihti suhtlesid ja kes samuti pallimise vastu ükskõikne polnud. Ivar tolle fännide liigameeskonna idee Aivar Pohlakule välja käis. Aivarile idee meeldis. Meeldis koguni niivõrd, et Flora oli isegi nõus kinni maksma Kadrioru staadioni harjutusväljaku üürimise, mis sai vastloodud satsi koduplatsiks.

Mängima hakkasime, kui mälu ei peta, II liiga üleminekuturniiril. Tol ajal koosnesid ka madalaimal liigatasemel pallivad satsid enamasti kas eluaeg vutti tagunud vene veteranmängijatest või siis regulaarselt treenivatest noorukitest. Meil oli vastu panna küll mängutahe, aga polnud oskusi. Kõige oskajamad vennad olid Flora arst ja massöör, kes meile nö. duublite duublisse appi suunati. FC Flora Fänn oli üks teedrajav meeskond – esimene õllesõpradest/vutifännidest moodustatud oskusteta sats meie liigasüsteemis.

Armu meile ei antud – oli mitmeid matše, kus vastaste skoor oli kahekohaline ja meite oma ümmargune null. Meelde on jäänud mäng vististi Lantana duubliga, kus vastaste väravavaht terve teise poolaja ründes mängis, jättes oma puuri sootuks valveta. Ei aidanud meid ka uhke vormiriietus. Nimelt saime oma käsutusse koondise varuvormid – valged särgid ja mustad püksid. Samas oli sellises olukorras iga meie värav muidugi sündmus omaette.

Esialgne entusiasm kippus paljudel suurte kaotuste tõttu kahanema – tuli ette olukordi, kus platsile oli mänguks panna vaid 8-9 mängumeest. Aga hooaeg sai siiski lõpuni mängitud ja järgnevaks hooajaks entusiasm taastatud.

FC Flora huvi sellise tütarklubi vastu ajapikku muidugi kahanes ja tasapisi läksime üle enam-vähem isemajandamisele. Sellega seoses sai antud käsi ka sponsorikuradile, mistõttu meie meeskond on mänginud ka selliste nimede all nagu 1188 Infoabi ja JK Vana Villem. Praegune nimi JK Jalgpallihaigla pole sponsorlusega seotud. Mitmed mängijad on tõepoolest Jalgpallihaiglaga seotud, kuid klubi on täiesti eraldiseisev koondise fänne koondavast organisatsioonist. Ometi on meeskonna praegused eestvedajad kinnitanud, et JK Jalgpallihaigla nimi on selleks, et jääda ja müümisele ei kuulu ning klubi üheks eesmärgiks jääb alati olema Eesti koondise fännidele liigajalgpalli mängimise võimaluse pakkumine.

Ott Pruun
JK Jalgpallihaigla mängija aastatel 1994-2009 ning praegune fänn

Kõik õigused kaitstud JK Jalgpallihaigla 2021